EarthX w przecenie…

EarthX w przecenie 15%!
https://store.steampowered.com/app/1069030/EarthX/

Krótki opis gry:
Zostań prezesem firmy kosmicznej i podbij rynek swoimi lądującymi rakietami. Odzyskaj części rakiet, aby użyć ich jeszcze raz w następnej misji oraz walcz z konkurencją o kontrakty! To wszystko dostępne w rozwijającej się grze typu Tycoon, w której rakiety wybuchają kiedy chcą.

Długi opis gry:
Czy jesteś szaleńcem?

Jesteś bardzo młodym i niedoświadczonym prezesem, dlatego postanawiasz zaryzykować i założyć swój własny kosmiczny startup w 2002 roku. Praktycznie cały swój dotychczasowy majątek inwestujesz w pierwsze kilka startów, od których zależy czy zostaniesz bankrutem, czy wybijesz całą konkurencję z rynku.

Mimo, że nikt nie dawał Ci szans i zaufania, pierwszy start był udany. Zyskałeś odrobinę zaufania w oczach klientów, przy okazji zgarniając trochę funduszy na dalszy rozwój nowych technologii, które uczynią twoje rakiety jeszcze tańszymi.

Skoro o taniości mowa. Jesteś rządowym urzędasem i wystrzeliwujesz swoją rakietę wartą kilkaset milionów dolarów, a następnie patrzysz jak płonie ona w atmosferze. Widok porównywalny do podpalania worka z pieniędzmi.

Wtedy Cię olśniewa… Gdyby tylko istniał jakiś sposób na odzyskanie tej bardzo drogiej części, jaką jest silnik. Właśnie wtedy zaczynasz inwestować w technologię lądowania pierwszym stopniem rakiety.

Konkurencja podkrada Ci coraz więcej kontraktów, ty masz coraz mniej funduszy, lecz mimo to inwestujesz w odzyskiwalność. Znów jesteś na skraju bankructwa, nikt nie widzi światła na końcu twojej drogi… nikt nie wierzy, że uda Ci się wylądować rakietą.

Poniedziałek, 21 grudzień 2015 roku. Twoja rakieta właśnie odpaliła silniki i unosi się w górę. Tuż po ukończeniu misji wystrzelenia ładunku na orbitę, kolejny raz podejmiesz próbę wylądowania na ziemi. Poprzednie okazały się katastrofą, powodując wiele pożarów i eksplozji. Jednak nie tym razem, oj nie. Tym razem wszystko idzie zgodnie z planem, rakieta rozstawia swoje nóżki do lądowania, a lotki kontrolują jej trajektorię. Wylądowała. Krótko po tym udało Ci się wylądować po raz kolejny. Zacząłeś odzyskiwać zaufanie, mogłeś oferować niższe ceny od konkurencji, dzięki czemu zacząłeś ponownie zdobywać kontrakty. Lecz nie poprzestałeś na tym. Udoskonalałeś swoje technologie jeszcze bardziej, aż w końcu stałeś się bezkonkurencyjny. Biliony na koncie, konkurencja martwa. Wygrałeś.

#gry #gamedev #earthx (może ktoś z #spacex lub #kosmos się skusi) 😀